Informujemy, że wydziały WBMiI, WIMBiŚ oraz WZiT przedłużyły na kolejny rok (do 31 marca 2017 roku), subskrypcję licencji akademickiej na oprogramowanie STATISTICA. Od tego roku licencja obejmuje STATISTICA Rozszerzony Pakiet Akademicki oraz dodatkowy program Zestaw do Analiz Marketingowych i Rynkowych, czyli następujące moduły analityczne:

Najważniejsze zalety zawartej umowy Site License:

  1. Możliwość zainstalowania i korzystania z oprogramowania na dowolnej liczbie stanowisk komputerowych w danej jednostce.
  2. Możliwość instalacji oraz korzystania z programu STATISTICA na domowych komputerach pracowników oraz studentów jednostki.
  3. W czasie obowiązywania umowy użytkownicy otrzymują automatycznie uaktualnienia do nowych wersji.
  4. Użytkownicy mają prawo do bezpłatnej pomocy technicznej.
  5. Osobom korzystającym ze STATISTICA w ramach umowy Site License, oferowana jest 20% zniżka od cen kursów, organizowanych przez firmę StatSoft.
  6. Programy mogą być zainstalowane zarówno sieciowo jak i na pojedynczych stanowiskach.
  7. Użytkownicy Site License mogą mieć do dyspozycji 32- oraz 64-bitową polską i angielską wersję programu.

 

Wszystkie osoby z ww. wydziałów, zainteresowane uzyskaniem możliwości korzystania z oprogramowania STATISTICA w wersji 12.5, zobowiązane są do wypełnienia elektronicznej karty rejestracyjnej, znajdującej się na stronie http://www.statsoft.pl/Site_License/bbE2513at.php. W formularzu należy wpisać adres swojego uczelnianego konta e-mail. Po wypełnieniu karty rejestracyjnej oraz pozytywnej weryfikacji zamieszczonych danych, zostaną przesłane na podany adres e-mail informacje, w jaki sposób można uzyskać dostęp do ww. oprogramowania.

Uwaga!
Każda instalowana kopia oprogramowania wymaga aktywacji przez Internet w trakcie procesu instalacji. Aktywacja będzie możliwa tylko dla posiadaczy konta uczelnianego ATH z domeną @ath.bielsko.pl, @ath.edu.pl, @ath.eu oraz @student.ath.edu.pl(info) lub @live.ath.edu.pl(info).

——————–

Dodatkowych informacji udziela:
Marcin Pawlik-Dobrowolski
Akademickie Centrum Informatyki
bud.L, pok.013
tel. (33) 8279 437
e-mail: mpd@ath.bielsko.pl

DODATKOWE MATERIAŁY
Poniżej linki do bezpłatnych materiałów, które mogą okazać się przydatne dla użytkowników oprogramowania STATISTICA:

Przy okazji informujemy, że firma StatSoft każdego roku organizuje konkurs na najlepszą pracę promocyjną (doktorską i magisterską), przygotowaną z zastosowaniem narzędzi statystyki i analizy danych, zawartych w programach z rodziny STATISTICA. Konkursowi towarzyszą cenne nagrody dla autorów nagrodzonych prac, promotorów oraz wydziałów, na których odbyła się promocja. Więcej informacji pod adresem http://www.statsoft.pl/Rozwiazania/Oferta-akademicka/Konkurs