Office 365 Education to zestaw usług, który umożliwia współpracę i udostępnianie prac. Jest przeznaczony dla uczniów i studentów uczących się obecnie w instytucjach edukacyjnych. Pakiet Office 365 Education obejmuje pakiet Office Online (aplikacje Word, Excel, PowerPoint i OneNote, Teams), 1TB przestrzeni dyskowej na OneDrive oraz witryny Yammer i SharePoint.

W ramach programu każdy student automatycznie otrzyma konto z nazwą użytkownika w formacie:
pierwsza litera imienia+pierwsza litera nazwiska+nr indeksu@student.ath.edu.pl (numer indeksu musi zawierać 6 znaków – łącznie z zerem)
np. dla Jana Kowalskiego o numerze indeksu 012345 będzie to adres jk012345@student.ath.edu.pl hasło początkowe to pierwsza litera imienia + pierwsza litera nazwiska + numer PESEL

Wszyscy użytkownicy posiadający konta w domenie student.ath.edu.pl wykorzystując jednokrotne logowanie (single sign–on) w oparciu o poświadczenia pochodzące z systemu Eduroam (taki sam login i hasło). Zmieniając hasło w usłudze Eduroam zmieni się również hasło w usłudze Office365. W celu zalogowania się do konta Office 365 należy przejść adres strony logowania: https://office365.com. Po prawej stronie u góry ekranu należy wybrać: „Zaloguj się

Po wprowadzeniu nazwy użytkownika pochodzącego z domeny student.ath.edu.pl zostanie automatycznie zmieniony tryb logowania jak zostało to przedstawione na poniższym zrzucie ekranu:

Użytkownik zostanie przekierowany na właściwą stronę logowania:W okienku tym należy podać swój login i hasło (taki sam jak do systemu Eduroam).

Po zalogowaniu użytkownik będzie mógł korzystać ze wszystkich udostępnionych aplikacji:

 

—————————–

Więcej informacji na temat usługi można znaleźć pod adresem:

https://products.office.com/pl-pl/student/office-in-education

W przypadku problemów technicznych należy kontaktować się z administratorem: eduroam@ath.bielsko.pl